تبلیغات
بیداری قلب ها - سایت تحلیلی خبری انقلاب های اسلامی - بیداری اسلامی از منظر مقام معظم رهبری(3)
 
 صفحه نخست               ارسال مستندات            پست الکترونیک               ارتباط با مدیر               RSS

بیداری اسلامی از منظر مقام معظم رهبری(3)

پیام به نشست سالانه‌‌ى اتحادیه انجمن‌هاى اسلامى دانشجویان (دفتر تحكیم وحدت)، 6/2/74

عزیزان من، هر كس در مسائل جارى جهانى و مسائل كنونى انقلاب، بصیرتى داشته باشد به روشنى مى‌فهمد كه انقلاب اسلامى ایران در حال حاضر از یك معبر دشوار و حائل و البته تعیین كننده در حال عبور است. اگر بخواهیم این مسائل را در چند جمله خلاصه كنیم باید بگوییم در سطح جهان مراكز استكبارى و صهیونیستى به این نتیجه قطعى رسیده‌اند كه اگر نتوانند این انقلاب را در مرحله كنونى‌اش شكست بدهند به احتمال زیاد، سر رشته كار را از دست داده و دیگر نخواهند توانست موج فزاینده‌ى بیدارى اسلامى و حتى گرایش ملتهاى غیر مسلمان را به معنویت بلكه به مفاهیم معنوى اسلامى مهار كنند. و این موج عظیم كه در این شانزده سال، عمق كافى هم یافته است تهدیدى جدى علیه حاكمیت استكبارى و مشخصا علیه سلطه فرهنگى غربى خواهد بود.

پیام به حجاج بیت ‏اللَّه‏الحرام، 14/2/74

قدرت پوشالى دشمن، نباید چشم‌ها را خیره سازد. آنان از تفرق و ضعف روحیه‌ى مسلمین استفاده مى‌كنند و قدرتى دروغین براى خود در برابر چشم ساده‌اندیشان مى‌نمایانند. استكبار در همه‌ى صحنه‌هایى كه مسلمانان به راستى در برابر زورگویى آنان ایستاده‌اند شكست خورده یا در مقاصد خود ناكام گردیده است. نگاهى به ایران اسلامى كه به حول و قوه‌ى الهى در مواجهه با حجم عظیم و افسانه‌یى خصومتهاى امریكا و همدستانش در طول شانزده سال گذشته پیروز بیرون آمده و امروز از همیشه مقتدرتر، موفق‌تر، با نشاطتر و امیدوارتر است، ثابت كننده‌ى این مدعا است. امروز امریكا كه پرچمدار استكبار در مبارزه‌اش با حركت بیدارى اسلامى است نه تنها در این مبارزه‌ى ناعادلانه، سرشكسته و ناموفق است كه خود در درون خود نیز از لحاظ اقتصادى و امنیتى و سیاسى با مشكلات بزرگ و لاینحل روبه‌رو است. كمااین‌كه در تلاشهاى ابرقدرتانه‌ى خود هم كه به گمان باطل سردمداران خام و مغرور امریكا، از حقوق ابرقدرتى آنان است! طعم تلخ شكستهاى پیاپى را چشیده است و ان‌شاءالله در آینده هم خواهد چشید.
... حج درست و كامل، مى‌تواند بوسیله‌ى نزدیك كردن دلها و تبادل آگاهیها و افشاى توطئه‌ها، خطرناكترین توطئه‌هاى دشمن علیه اسلام و مسلمین را خنثى كند. امروز دشمن اسلام یعنى سردمداران استكبار و صهیونیسم، تفرقه‌افكنى میان مسلمین و غوغاگرى در عرصه‌ى تبلیغات را بر ضد هر كشور و دولت و جمعیتى كه از بیدارى اسلامى و حاكمیت قرآن دم زند و داعیه‌ى عزت مسلمین را داشته باشد، مهمترین كار خود مى‌داند. زیرا اگر بتواند بخش‌هاى فعال و پرتحرك از امت اسلامى را از دیگر بخش‌هاى این امت جدا كند، مطمئن خواهد شد كه در برابر خود پیكر عظیم و یكپارچه‌ى امت را نخواهد دید، و نقشه‌هاى خباثت‌آلودش درباره‌ى امت اسلامى را بى‌دردسر پیش خواهد برد. این روزها مردم دنیا، شاهد حجم انبوه و متراكم و سطح وسیع تبلیغات بوقهاى استكبارى بر ضد جمهورى اسلامى ایرانند. این همان سیاست است كه البته به فضل الهى تا امروز ناكام مانده ولى با همه‌ى توان استكبار، دنبال مى‌شود.

بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار كارگزاران، به مناسبت «عید غدیر خم»، 28/2/74

متأسفانه امروز یكى از كارهایى كه دشمنان به صورت برنامه‌ریزى شده انجام مى‌دهند، این است كه عقاید شیعه را در دنیا به صورت وارونه جلوه دهند. یك عده، براى همین كار، كتاب مى‌نویسند و پول مى‌گیرند تا این جاذبه‌ى انقلاب اسلامى، حركت عظیم و بیدارى اسلامى، نتواند مردم دنیا را جذب كند. امروز این كارها مى‌شود. لذا، كسانى كه مى‌توانند پیام صحیح تشیع را به مغزها، ذهنها و دلهاى تشنه و محتاج منتقل كنند، باید این كار مهم را بكنند.

بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار «نمایندگان دوره چهارم مجلس شوراى اسلامى»، 8/3/74

ما در سنگرمان بیداریم. نفس همین كه ملتى بیدار باشد، خبر خوبى است. دشمن هم با این وضع نخواهد توانست هیچ كار مؤثرى نسبت به این كشور و انقلاب و این ملت انجام دهد. تهدید مى‌كنند؛ تشر مى‌زنند؛ گاهى اوقات مثلا - فرض بفرمایید - با كارهاى نمایشى، مثل حضور نظامى و تعیین یك ناوگان براى فلان‌جا - كه در واقع اینها با گذشته چندان تفاوتى نمى‌كند قیافه‌ى ابرقدرتى مى‌گیرند. خوب؛ اینها حضور غاصبانه‌ى ناحق و زورگویانه‌ى خودشان را داشتند. مى‌خواهند وانمود كنند كه ما در برخورد با مثلا - فرض كنید - مخالفین خودمان (عمده‌ى نظر هم به اسلام، بیدارى اسلامى، نهضت اسلامى و پیشرو این نهضت، یعنى نظام جمهورى اسلامى و دولت و ملت ایران است) جدى هستیم.

بیانات مقام معظم رهبرى در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینى (ره) در مرقد مطهر، 14/3/74

اگر شما، خداى ناخواسته، در جنگ تحمیلى شكست خورده بودید یا سرزمینتان را از دست داده بودید، این موج بیدارى اسلامى، متوقف مى‌شد. ملتها در وجود شما، اسلام و انقلاب اسلامى را تجربه مى‌كنند. اگر شما نتوانسته بودید این‌گونه كشورتان را آباد كنید و عزتتان را در دنیا حفظ نمایید، موج اسلامى متوقف مى‌شد. اگر شما نتوانسته بودید وحدت ملى‌تان را حفظ كنید، العیاذ بالله، ایران دچار اختلافات و جنگهاى داخلى مى‌شد. الان دشمنان مى‌خواهند همین كار را بكنند و تلاش مى‌كنند كه این كار بشود. خدا مى‌داند این وحدتى كه امروز ملت ایران دارد، چطور مثل تیرى در چشم دشمن مى‌خلد و او را ناراحت مى‌كند. دشمن مى‌خواست ملت ایران، بعد از انقلاب یا بعد از جنگ یا بعد از رحلت امام، دچار دودستگى شود؛ جنگ داخلى راه بیفتد و همدیگر را بزنند و بكشند. بعد، استكبار به مسلمانان دیگر مى‌گفت: «ببینید! این ملت ایران! این انقلاب اسلامى! بفرمایید!»
ملت ایران، وحدت و عزت خود را حفظ كرد؛ آبادسازى و بازسازى كشور را ادامه داد؛ رشد خود را نشان داد؛ فرهنگ خود را پیش برد؛ دانشگاههاى خود را، روزبه‌روز آبادتر و شلوغتر كرد؛ علم و معرفت را روزبه‌روز در كشور گسترش داد. پیشرفتهاى كشور، روزبه‌روز بیشتر شد. ملتها كور كه نیستند! نگاه مى‌كنند، این وضع را مى‌بینند؛ لذا به اسلام رو مى‌آورند. بیدارى اسلامى و بازگشت به اسلام، روزبه‌روز بیشتر مى‌شود. اگر مى‌خواهید اسلام باز هم پیش برود و بیدارى اسلامى دنیاى اسلام را فرا گیرد؛ اگر مى‌خواهید حتى ملتهاى غیر مسلمان به معنویت رو كنند و راه صحیح زندگى را بیابند، شما ملت ایران، باید همین اصولى را كه تا امروز محترم شمرده‌اید، همیشه محترم بشمارید. وحدت و برادرى‌تان را حفظ كنید. در ساختن و بازسازى كشور، همكاریتان را با دولتمردان دلسوز و علاقه‌مند، ادامه دهید.
... امروز همه‌ى ملتهاى مسلمان، در هرجاى دنیا - اعم از اروپا، امریكا و آسیا - به مسلمانى خودشان افتخار مى‌كنند. امروز در قلب اروپا، دختر محجبه‌ى دبستانى افتخار مى‌كند و مى‌گوید: «من مسلمانم و مى‌خواهم با حجاب به مدرسه بروم.» امروز ملتى مثل ملت بوسنى هرزگوین، در قلب اروپا، با وجود این همه دشمنى و فشارى كه علیه آن هست، مى‌ایستد و مى‌گوید: «من مسلمانم». خسارت این مسلمانى را هم تحمل مى‌كند، چوبش را هم مى‌خورد؛ ولى مى‌ایستد. رؤساى كشورهاى اسلامى، به خاطر گرایش ملتهایشان به اسلام، مجبورند اظهار مسلمانى كنند و دم از مسلمانى بزنند. امروز رؤساى استكبارى كشورهاى مستكبر هم، براى این‌كه دل مسلمانان را به خودشان جلب كنند، مى‌گویند: «ما با اسلام موافقیم و طرفدار اسلامیم.» البته دروغ مى‌گویند و به زبان مى‌گویند؛ اما براى تظاهر هم كه شده است، این حرف را مى‌زنند. چرا؟ چون امروز اسلام زنده و هویت اسلامى، ارجمند و بزرگ است. چون امروز اسلام عزیز است. چون امروز حركات اسلامى رو به رشد است و به فضل پروردگار، تا آن روز كه «لیظهره على الدین كله»، این حركت آزادى اسلامى و پیشرفت تفكر اسلامى، روزبه‌روز در كشورها قویتر خواهد شد. آن وقت كه این احساس مسلمانى و هویت اسلامى در ملتها زنده شود، وقتى است كه همه‌ى كسان و جناحهایى كه نقشه‌هایى علیه اسلام شكل داده‌اند، احساس انزوا، غربت و وحشت مى‌كنند. لذا، شما مى‌بینید كه در همین چند روز قبل، یكى از سردمداران رژیم صهیونیستى گفته بود «ما از لشكرها و ارتشهاى عرب نمى‌ترسیم؛ از بنیادگرایى اسلامى مى‌ترسیم.» بله؛ ما با این‌كه در همه‌ى مسائل با دشمن صهیونیستى مخالفیم، در این یك حرف، با آنها موافقیم. آنچه علاج صهیونیستها را مى‌كند، همین بیدارى اسلامى است و بس. آنچه مى‌تواند سرزمین فلسطین را آزاد كند، بیدارى ملتهاى مسلمان و بیدارى اسلامى است.
برادران و خواهران! دشمن كه مى‌گوید «انقلاب به وسیله انقلابیون صادر مى‌شود»، اشتباه و غلط مضاعف مى‌كند. دوبار غلط مى‌كنند. اشتباه اول آنها این‌جاست كه نظام جمهورى اسلامى، در صدد صادر كردن هیچ چیز نیست. نظام جمهورى اسلامى داراى حقیقتى است كه همان انقلاب است. این ملت، حقیقت انقلاب را به وجود آورد و نظام جمهورى اسلامى، تجسم انقلاب است. اشتباه دوم این است كه تفكر انقلاب و پیام انقلاب كه پیام آزادى و بیدارى است، احتیاج به صادر كردن ندارد. مگر لازم است كسى این مفاهیم را صادر كند؟! خوب؛ یك حرف و حقیقتى است كه ملتها از آن بى‌خبرند. وقتى مواجه شدند و تجربه‌ى موفق جمهورى اسلامى را دیدند، قهرا درس مى‌گیرند. لازم نیست به ملتها گفته شود كه «شما هم بیایید این‌طور عمل كنید.» ملتها، نظام جمهورى اسلامى، انقلاب، موفقیتهاى این ملت و عزت ایران و اسلام را مى‌بینند و درس مى‌گیرند. امروز بیدارى اسلامى در كشورهاى گوناگون و بیدارى روح معنویت در سرتاسر جهان، مرهون انقلاب اسلامى است.

بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار مسؤولان و كارگزاران نظام ، 24/5/74

همین جبهه‌ى مجهز، امروز نسبت به خطرى كه اسلام براى آن دارد و بیدارى اسلامى براى آن به وجود مى‌آورد، به شدت حساس است و این حساسیت، ناشى از این است كه مى‌بیند اسلام مى‌تواند از مرز یك توصیه‌ى اخلاقى فراتر برود و در موضع فكرى كه نظامى را به وجود مى‌آورد، ظاهر شود. دشمنان اسلام دیدند كه اسلام توانست یك انقلاب به وجود بیاورد؛ دیدند كه اسلام توانست یك نظام مستقر و پایدار به وجود بیاورد؛ دیدند كه اسلام توانست یك ملت را به خود آگاهى برساند، آنها را از حالت هزیمت روحى، به استقرار و اتكاء به نفس و اعتزاز به خود و دین خود تبدیل كند و برساند؛ دیدند كه اسلام مى‌تواند یك ملت را آن‌قدر مقتدر و قوى كند كه همه‌ى آن ابزارهایى كه گفتیم، در مورد این ملت بى‌اثر و كند شود.

بیانات مقام معظم رهبرى در خطبه‏هاى نماز جمعه (19 رمضان 1416)، 20/11/74

در بسیارى از كشورهاى دیگر دنیا، به بركت همین احساس هویت و بیدارى اسلامى كه این انقلاب به‌وجود آورد، امروز جمعیتهاى اسلامى حضور دارند، قوى‌اند و براى خودشان آینده دارند. اگر بگذارند، احتمال دارد دولت هم تشكیل دهند. این جمعیتها، مخالفان و دشمنان اسلام را تهدید مى‌كنند؛ امریكا را دشمن مى‌شمارند، دشمنان اسلام را دشمن مى‌شمارند. این موضوع، بیشتر از همه چیز استكبار جهانى را خشمگین مى‌كند. البته وقتى امریكاییها، یا همدستانشان، یا شبكه‌ى صهیونیستى خبرگزاریها و روزنامه نگاران دنیا، مى‌خواهند علیه انقلاب و ملت ایران قلمفرسایى كنند یا حرف بزنند، تهمتهایى را ردیف مى‌كنند و مى‌گویند: شما ضد حقوق بشرید، حقوق زن را رعایت نمى‌كنید، مى‌خواهید سلاح اتمى درست كنید و غیره. اما اینها ظاهرى است؛ بهانه است. باطن قضیه این نیست. باطن قضیه همین موضوعى است كه عرض كردم. اینها مى‌گویند شما چرا موجب شده‌اید كه در دنیا هرجا مسلمانى هست، احساس هویت كند، بیدار شود، طلبكار شود و از حالت بره‌اى مطیع و رام و زیركارد بیرون آید؟!

پیام به كنگره‌ی عظیم حج، 4/2/75

امروزه - پس از قیام جمهورى اسلامى در كشور ایران و شكوفا شدن نهضت بیدارى اسلامى در بسیارى از كشورهاى اسلامى - پرده از روى بسیارى از حقایق تلخ و شیرین برداشت شده و افراد زیادى در سراسر جهان اسلام قادر بر تحلیل حوادث و فهم واقعیات‌اند. ولى باید قبول كرد كه دست جادویى تبلیغ رادیو و تلویزیون و مطبوعات كه در سطح جهان، عمدتا از آستین صهیونیستها و همكاران غربى شان و احیانا مزدوران ظاهرا مسلمان دولتهاى مستكبر، خارج مى‌شود، بسیارى از حقایق روشن را واژگونه مى‌سازد. لذا بجاست كه فهرست مجملى از مشكلات و نیز امكانات دنیاى اسلام آورده شود.

بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار اقشار مختلف مردم از سراسر كشور، 18/7/75

غاصبان سرزمین فلسطین، به فكر این نباشند كه دائما پاى این و آن را به ماجرا بكشانند و بگویند جمهورى اسلامى ایران، تحریك مى‌كند. تحریك كسى لازم نیست. امروز به بركت بیدارى اسلامى، ملتهاى مسلمان بیدارند. لازم نیست كسى به آنها بگوید، تشویقشان كند و دستى به پشت آنها بزند. خودشان مى‌دانند. امروز جوانان فلسطین، در میدانند و نسلهاى نو فهمیده‌اند كه راه عزت و سعادت و مسلمانى چیست. البته در سرتاسر دنیاى اسلام هم، دل مخلصان به یاد آنها مى‌تپد. این همدلى، مخصوص ایران نیست؛ در مصر هم بروید، همین است؛ در آفریقا هم بروید، همین است؛ به آسیا هم بیایید، همین است؛ در خاورمیانه هم بروید، همین است. شما به هر كشور اسلامى كه بروید، با هر مذهبى از مذاهب اسلامى كه باشند، اگر به سراغ انسانهاى آگاه و مخلص بروید، خواهید دید دلشان به یاد فلسطین و مردم آن مى‌تپد.

بیانات در خطبه‌‌هاى نماز عید فطر، 21/11/75

آن چیزى كه در عرصه‌ى عالم اسلام چشمگیر است، در درجه‌ى اول این است كه با گذشت هجده سال از پیروزى انقلاب اسلامى و در حالى كه دشمنان این انقلاب و برنامه‌ریزان بر ضد آن، انتظار داشتند كه به مرور، یاد این انقلاب در سطح عالم كمرنگ شود و به فراموشى گراید؛ على رغم میل آنها و بر خلاف نظرشان، روزبه‌روز توجه به این انقلاب و اثر بزرگ تاریخى بى‌نظیر آن - یعنى بیدارى اسلامى در كشورهاى اسلامى - عمیقتر مى‌شود و این خود یكى از معجزات اسلام و انقلاب است.

بیانات در دیدار فرماندهان سپاه، 26/6/76

آنها اتهاماتى را وارد مى‌كنند؛ ولى اقتدار جمهورى اسلامى به موشك بالستیك و قاره‌پیما و موشكهاى دوربرد و اتمى نیست. اگر اینها مایه‌ى اقتدار حقیقى بود، باید آنهایى كه سالهاست این سلاحها را دارند، امروز همه‌ى خواسته‌هاى خودشان را در دنیا تحقق بخشیده باشند؛ چرا نمى‌توانند تحقق ببخشند؟ چرا امریكا برخلاف میل خودش، در اغلب مسائل جهانى كه دخالت كرده، ناكام شده است؟ چرا در قضیه‌ى فلسطین نتوانستند آن كارى را كه مى‌خواستند - خیانت به ملت فلسطین - انجام دهند؟ چرا ناكام شدند؟ چرا نتوانستند بیدارى اسلامى را كه این‌قدر از آن مى‌ترسند، در كشورهاى اسلامى از بین ببرند و سركوب كنند؟ چرا نتوانستند جمهورى اسلامى را از رشد الهى خود باز بدارند و آن را متوقف كنند؟ چرا نتوانستند على‌رغم این همه تبلیغاتى كه دارند و این همه پولى كه خرج مى‌كنند، سمعه‌ى جمهورى اسلامى را در دنیا خراب كنند؟ چرا همین الان اگر مسؤولان و رئیس جمهور كشور ما، به هر یك از كشورهاى اسلامى مسافرت كنند، ملتها چنان استقبال و اظهار علاقه‌اى خواهند كرد كه نسبت به هیچ مسؤولى از كشور دیگرى نخواهند كرد؟ چرا این‌قدر ملتها، جمهورى اسلامى و مسؤولان آن را دوست مى‌دارند و رژیم امریكا على‌رغم این همه خرجى كه كرده و تبلیغاتى كه انجام داده، نتوانسته است این محبت را از بین ببرد؟ چرا اینها ناكام مى‌شوند؟

پیام به كنگره‌ی عظیم حج، 12/1/77

بیدارى فلسطینیان و آغاز مجاهدتهاى آزادى‌طلبانه‌ى آنان با شعارهاى اسلامى در برابر صهیونیستهاى غاصب، بیدارى ملتهاى مسلمان در اروپا و تشكیل كشور مسلمان بوسنى - با وجود فاجعه‌ى خونبارى كه به دست، یا با سكوت رضایت‌آمیز اروپاییان براى آنان پیش آمد - به حكومت رسیدن معتقدان به حاكمیت اسلام در تركیه و الجزایر، از راههاى معمول دموكراسى غربى - كه البته در هر دو مورد، با كودتا و دخالت قدرتهاى نامشروع و خصومت دشمنان جهانى قدرت اسلام، موفقیت آنان نیمه‌كاره ماند - تشكیل حكومت بر پایه‌ى مبانى اسلامى در سودان - كه با وجود كارشكنیهاى خارجى، بحمدالله همچنان در راه اقتدار اسلامى به پیش مى‌رود - زنده شدن شعارهاى اسلامى در بسیارى از كشورهاى مسلمان - كه سالهاى متمادى این شعارها در آن فراموش شده بود - و مثالهاى متعدد دیگر، همه و همه، نشانه‌هاى تأثیر عمیق و روزافزون ولادت جمهورى اسلامى در ایران، بر سراسر جهان اسلام و امت اسلامى است.

بیانات در دیدار روحانیون و مبلّغان در آستانه ماه مبارك رمضان، 23/9/77‌

آنچه كه در این دوران بیست ساله اتفاق افتاده است - حتى در دوران جنگ و در دوران دفاع مقدس با آن همه گرفتارى - از لحاظ سازندگى و آبادى و عمران و پیشرفت مادى و پیشرفت علمى و توسعه‌ى دانشگاهها و توسعه‌ى مراكز تحقیقاتى و غیره - یعنى همه‌ى این شاخصهایى كه براى یك ملت و براى آینده‌ى آن مهم است - از تمام دوران صد ساله به مراتب بیشتر و پر حجم‌تر و پر كیفیت‌تر است. آیا این براى آن دستگاه استكبارى كه با نهضت جهانى اسلام و با بیدارى مسلمین مبارزه مى‌كند، خطرناك نیست؟ البته كه خطرناك است؛ البته كه باید در مقابلش موضع بگیرند؛ البته كه باید براى مبارزه با آن، در مجلس خودشان بودجه معین كنند! امریكا براى مبارزه با جمهورى اسلامى، بودجه معین كرد! این، آن چیزى است كه ظاهر و آشكار است؛ اما آنچه كه در دلهاى آنهاست، آنچه كه در پشت پرده‌ى كارهاى امنیتى و سازمان «سیا»ى آنهاست، به مراتب بیشتر است! این براى چیست؟ براى این است كه از این نظام و از این مردم و از این كشور مى‌ترسند و مى‌دانند كه این كشور اگر با همین آهنگ پیشرفت كند - كه ان‌شاءالله به‌فضل پروردگار آهنگ پیشرفت تندتر هم خواهد شد - ملتهاى مسلمان یك الگوى زنده به‌دست خواهند آورد.
... نقطه‌ى بسیار حساس اول براى امریكا - همان‌طور كه عرض كردم - مبارزه با اسلام ناب و نهضت اسلامى و بیدارى اسلامى است و كه امروز در همه‌ى دنیاى اسلام، مظاهر آن به نحوى از انحاء مشاهده مى‌شود و خود آنها هم به‌شدت نگران این قضیه هستند. با تمركز برروى ایران اسلامى هم مبارزه مى‌كنند و مى‌دانند كه كوره‌ى اصلى این حركت و كانون اصلى این غوغاى انسانى و الهى این‌جاست. با هر شكلى كه مى‌توانند، مى‌خواهند نظام و دولت جمهورى اسلامى و كشور اسلامى و ملت مسلمان ما را دچار فلج و اختلال كنند.

پیام به مناسبت اولین اجلاس دوره‌ى سوم مجلس خبرگان‌، 3/12/77

استقرار حكومت اسلامى در ایران بدست مردم و دفاع شجاعانه و فداكارانه‌ى آنان از این نظام در لحظات خطیر و در هنگامه‌ى دشمنیهاى سهمگین و همچنین حركات بیدارى مسلمین در سراسر جهان اسلام، كه همه موجب سراسیمگى و ناكامى طراحان توطئه‌هاى شوم علیه جمهورى اسلامى شده است، در نهایت آنان را به این نتیجه رسانیده كه براى توفیق در اهداف شیطانى خود هیچ راهى بجز سست كردن ایمان مردم، مخدوش كردن وحدت و همدلى ملت، و تبلیغ بر ضد شعارهاى شورآفرین و وحدت بخش مردم كه برخاسته از متن ایمان آنان و محصول درسهاى جاودانه‌ى امام راحل كبیر آنان است، وجود ندارد. امروز بیشترین تلاش سیاسى و تبلیغى دشمن با شیوه‌هاى پیچیده و موذیانه، متوجه این سرمایه‌هاى معنوى ملت ایران است كه او را در مقاطع بسیار سخت در بیست سال گذشته قادر ساخته كه خطرات را از خود و كشورش دور كند. دشمن با توطئه‌هاى كنونى در فكر خلع سلاح ملت ایران است. هر یك از اركان و مراكز نظام اسلامى كه نقش و تاثیر بیشترى در حفظ ایمان مردم، در حفظ اتحاد ملت، در پاسدارى از ارزشها و شعارهاى آگاهى‌بخش و شورآفرین، داشته باشد در معرض كینه و بغض بیشتر و آماج دشمنیهاى ناجوانمردانه‌تر آنان قرار میگیرد.

بیانات مقام معظم رهبری در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سر دبیران نشریات دانشجویی، 4/12/77

ما واقعا چرا انقلاب كردیم؟ چرا این قدر آدم كشته شدند؟ بنابراین، ما گناهى نكرده بودیم كه بگوییم به‌خاطر گناه ما بود كه عراق به ما حمله كرد؛ بلكه به‌خاطر این‌كه یك حكومت اسلامى بود، یك حكومت مستقل بود و موج بیدارى در دنیاى اسلام پیچید - در خود عراق؛ در كشورهاى عربى، در كشورهاى اسلامى - همه‌ى اینها احساس كردند كه وقتى بیدارى اسلامى آمد، ممكن است دامن آنها را هم بگیرد؛ لذا متحد شدند. به عبارت دیگر، به‌خاطر یك نقطه‌ى قوت در ما بود كه به ما حمله كردند، نه به خاطر یك نقطه‌ى ضعف در آنها. بعد هم هشت سال فشار آوردند و همه‌ى این توان عظیم را به خرج دادند، اما نتوانستند یك وجب از خاك ایران را از ما بگیرند. آنها مى‌خواستند حداقل همه‌ى خوزستان را ببرند. البته آنها مى‌گفتند تا تهران مى‌رویم؛ اما اگر فقط همان خوزستان را هم مى‌بردند، برایشان كافى بود. آیا این چیز كمى است؟!

پیام به كنگره‌ی عظیم حج، 28/12/77

جمهورى اسلامى با پیمودن مسیرى دشوار كه یكسره پوشیده از مانعها و دامهایى بود كه سردمداران نظام سلطه‌ى جهانى و زر و زورمداران بین‌المللى بر سر راه او نهاده بودند و با پیروز شدن در نبرد نظامى هشت ساله و نبردهاى سیاسى و امنیتى و اقتصادى و تبلیغى بیست ساله، توانسته است قدرت خود را در اداره‌ى كشور، و بسیج توده‌هاى میلیونى، و پیش‌بینى و مقابله با حوادث بزرگ، و حضور موفق در چالش‌هاى بین‌المللى به اثبات برساند و توانایى و ابتكار خود را در سازندگى و پیشرفت و ترمیم ویرانیها آنهم با وجود صف آرائیهاى ظالمانه‌ى جهانى در برابر خود و نداشتن هیچگونه كمك سیاسى و اقتصادى از بیرون، در معرض دید همگان بگذارد. و علاوه بر اینها نهضت بیدارى مسلمانان و اقدامهاى بزرگ ملل اسلامى را كه نشانه‌ى زنده شدن هویت اسلامى در آنان است تقویت و تسریع كند. امروز به بركت پیروزى اسلام در ایران، در همه جاى جهان اسلام موج بیدارى اسلامى رو به افزایش و اقتدار است.

منبع: www.khamenei.irنوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : بیداری اسلامی از منظر مقام معظم رهبری، بیداری اسلامی، مقام معظم رهبری،

اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل ریدر


سخنی با رزمندگان


رزمنده ای كه در فضای سایبری میجنگی! برای فشردن كلید های كامپیوتر وضو بگیر و با نیت قربت الی الله مطلب بنویس بدون كه تو مصداق و ما رمیت اذ رمیت و لكن الله رمی هستی.
شما در شبهای تاریك "جبهه سایبری" از میدان مین گناه عبور می كنید مراقب باشید، به شهدا تمسك كنید بصیرتتون را بالا ببرید كه تركش نخورید رابطه خودتونو با خدا زیاد كنید با اهل بیت یكی بشید و در این راه گوش به فرمان آن ها باشید...


سرباز گمنام امام زمان (عج)

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :
  • تعداد کل پست ها :