تبلیغات
بیداری قلب ها - سایت تحلیلی خبری انقلاب های اسلامی - آمریکا مانع دمکراسی در خاورمیانه است
 
 صفحه نخست               ارسال مستندات            پست الکترونیک               ارتباط با مدیر               RSS
افرادی که در صنعت نظامی آمریکا کار می کنند و قصد ندارند نامزد انتخابات شوند، معمولاً درباره سیاست خارجی هیولاگونه آمریکا بسیار راستگو هستند.

این حقیقت که آمریکا به مدت چندین دهه به پابرجا ماندن دیکتاتوری های سرکوبگر در سراسر خاورمیانه کمک کرد، اجازه ورود را در بحث های مودبانه سیاسی امروز ندارد، چرا که می خواهند این نظام به همین شکل ادامه پیدا کند. آرون دیوید میلر که مشاور 6 وزیر خارجه بوده و اکنون محقق مرکز وودرو ویلسون است، مانند سیاستمداران دروغگو نیست.

آمریکا مانع دمکراسی در خاورمیانه است

وی از چشم انداز نگران کننده منقرض شدن دیکتاتورهای دست نشانده آمریکا در خاورمیانه می نالد. وی می گوید بسیاری از افراد بزرگ یا نه چندان بزرگی که آمریکا را وابسته خود کرده و مردم کشور خودشان را گروگان گرفته بودند، اکنون رفته اند یا در حال رفتن هستند. به اعتقاد وی، بهار عربی نظام سلطه آمریکا را بر منطقه تغییر می دهد.

میلر از حاکمان مطیع اقتدارگرا یاد می کند، یعنی آن روسای جمهور و پادشاهانی که آمریکا برای محافظت از منافع خود به آنان اتکا می کرد. وی می گوید آنان یاران ثابتی بودند، هر چند که همیشه دلپذیر نبودند، از جمله مبارک در مصر، ملک حسین در اردن، بن علی در تونس، علی عبدالله صالح در یمن، ملک فرمانبردار حسن دوم پادشاه مراکش، ملک فهد و عبدالله در عربستان سعودی. ساخت و پاخت آمریکا با این افراد فرمانبردار (وپسران، خویشاوندان و جانشینان آنان) زیبا نبود اما موضوع معلوم بود. در ازای همکاری آنان در جنگ، صلح، نفت و امنیت، ایالات متحده از آنان حمایت می کرد و بریز بپاش ها، نقض حقوق بشر، رفتار اقتدارگرایانه و اصلاحات دروغین آنان را نادیده می گرفت.

به رغم اینکه رخدادهای پارسال یقیناً پایه های رویکرد دیرینه آمریکا را به منطقه مهم خاورمیانه لرزانده است یعنی حفظ دیکتاتورهای بی رحم و مطیع در قدرت، این نظام هنوز ور نیفتاده است. تغییر، منطقه را فرا گرفته است و برخی کشورها در حال تغییر هستند اما نفوذ آمریکا همچنان به شدت برای سرکوب این تغییر به کار می رود و تا حد زیادی این امر موثر بوده است.
در یمن، علی عبدالله صالح دیکتاتور دوست آمریکا دیگر رئیس جمهور نیست. یمنی ها در بهمن ماه پارسال در انتخابات مورد حمایت آمریکا برای آغاز دوره انتقالی مورد نیاز برای خلع کردن رسمی صالح شرکت کردند و عبدربه منصور هادی معاون وی را که تنها اسم او روی ورقه رای گیری بود، برگزیدند.

براساس توافقی که با صالح صورت گرفت، وی از مصونیت کامل در قبال جنایاتی که زیر بلیت آمریکا مرتکب شده بود، برخوردار شد. اکنون کمک آمریکا برای تقویت هادی از سر گرفته شده است و در عوض آن، واشنگتن اجازه یافته است عملیات هواپیماهای بدون خلبان را با مصونیت گسترش دهد. بیشتر رفقای صالح همچنان در قدرت هستند و در ارتباط با آمریکا، هیچ چیز خاصی در دولت تغییر نکرده است. در مصر که گرانیگاه واقعی انقلاب های عربی است، هیأت حاکمه نظامی که در زمان حسنی مبارک دست نشانده آمریکا وجود داشت، هنوز بر کشور حکم می راند.

در بحرین، نظام سرکوبگر پادشاهی پس از یک سال اعتراض ها برای اصلاحات و قتل و شکنجه نظام مند همچنان از رهگذر پشتیبانی خاص دولت اوباما پابرجاست. بحرین میزبان ناوگان پنجم آمریکاست و واشنگتن آن را ابزاری ژئوپلیتیک در خلیج فارس می داند و می خواهد که در مقام سدی در برابر ایران عمل کند. از زمان به قدرت رسیدن دولت اوباما، 92 میلیون دلار به بحرین پرداخت شده و قرار است امسال و سال آینده22.4 میلیون دلار دیگر به این کشور داده شود.

دولت اوباما بی سر و صدا طرح فروش تسلیحات به ارزش 53 میلیون دلار به رژیم بحرین را پس از فشار بین المللی که باعث تعویق آن شد، به جریان انداخته است. حکومت های اقتدارگرا زیر بلیت آمریکا در این منطقه عبارتند از عربستان سعودی، عمان، امارات متحده عربی، کویت، قطر و اردن. روشن است که آمریکا هنوز بر هرگونه دمکراسی در خاورمیانه خیمه زده است. استبداد مورد حمایت آمریکا هنوز حاکم است.
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : usa، middle east، israel، آمریکا و دمکراسی، دموکراسی، آمریکا، اسرائیل،

اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل ریدر


سخنی با رزمندگان


رزمنده ای كه در فضای سایبری میجنگی! برای فشردن كلید های كامپیوتر وضو بگیر و با نیت قربت الی الله مطلب بنویس بدون كه تو مصداق و ما رمیت اذ رمیت و لكن الله رمی هستی.
شما در شبهای تاریك "جبهه سایبری" از میدان مین گناه عبور می كنید مراقب باشید، به شهدا تمسك كنید بصیرتتون را بالا ببرید كه تركش نخورید رابطه خودتونو با خدا زیاد كنید با اهل بیت یكی بشید و در این راه گوش به فرمان آن ها باشید...


سرباز گمنام امام زمان (عج)

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :
  • تعداد کل پست ها :